معاوضه زمین با آپارتمان

دسته‌بندی نشده آبان 28, 1396 آبان 27, 1396


انواع معاوضه‌های ملکی

معاوضه‌های املاک امروزه از جایگاه ویژه‌ای در میان مردم برخوردار است و رونق فراوانی پیدا کرده به گونه‌ای که دامداری‌ها نیز به این معاملات پیوسته و غالبا زمین‌های گاوداری خود را با آپارتمان‌ها و خانه‌های مسکونی در تهران معاوضه می‌کنند. اکثر مناطق تجاری هم در این زمینه رنگ و لعاب بیشتری برای ساخت آپارتمان‌های مسکونی گرفته اند، چرا که افراد به ملک و آپارتمان بیشتر نیازمند هستند تا مغازه‌های تجاری.

به همین دلیل یکی از معاوضه‌های رایجی که به طور زیاد در بین اشخاص انجام می‌شود، معاوضه زمین، معاوضه آپارتمان و معاوضه خانه می‌باشد که از اهمیت فراوانی نسبت به مابقی معاوضه‌ها برخوردار است. ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با معاوضه زمین با آپارتمان مطالب مفید و مختصری را برای شما دوستان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

معاوضه زمین با آپارتمان

 

معاوضه زمین در شمال با آپارتمان در تهران

معاوضه زمین با آپارتمان نیز یک نمونه از معاوضه‌هایی است که امروزه انجام می‌شود. به عنوان مثال فردی می‌خواهد یک دستگاه ویلا را در نزدیکی سواحل مازندران با یک واحد آپارتمان نوساز در تهران معاوضه کند و یا زمین‌‌های کشاورزی خودش را که بلا استفاده مانده با آپارتمان مسکونی سند دار معاوضه کند. اینگونه معاوضه‌ها شاید به طور متوسط روزانه بالغ بر تعداد زیادی انجام ‌شود و این نشان می‌دهد استقبال از معاوضه‌های ملکی به مراتب بالاتر از معاوضه خودرو می باشد.

 

معاوضه ویلا با آپارتمان

تصور کنید فردی از شما می خواهد یک دستگاه ویلای خودش را با 800 متر زمین و 220 متر زیر بنا در کلاردشت را با آپارتمان نوسازی شما در تهران معاوضه کند، اگر شما چندین واحد آپارتمان هم داشته باشید، یک معامله ی پایاپای خوبی را انجام خواهید داد چرا که متراژی که آن ویلا دارد کاملا مناسب شما خواهد بود و رضایتمند خواهید شد.

 

معاوضه سوله با مغازه یا واحد تجاری

یا نوع دیگری از معاوضه که در آن فرد تقاضای تعویض سوله ای با 900 متر زمین را با یک واحد تجاری 142 متری را دارد، خیلی از مواقع پیش آمده که افراد سرمایه دار به دلیل نیاز فوری که به پول دارند، املاک و دارایی‌های خود را برای فروش می گذارند، منتها تحقیقات نشان داده است بازار فروش نسبت به بازار معاوضه رونق و استقبال کمتری دارد، از این رو افراد دارایی‌های خود را به این طریق برای مبادله می گذارند تا هم به اهداف خود دست یابند و هم نتیجه‌ای که می خواهند را در کوتاهترین زمان ممکن بدست آورند.

 

معاوضه زمین کشاورزی با زمین مسکونی

به عنوان مثال شخصی می خواهد دو قطعه زمین 1000 و 400 متری خود را با یک زمین مسکونی که پروانه ساخت داشته باشد مبادله کند. واضح است که هدف آن فرد ساخت و ساز است و می خواهد برای بدست آوردن امتیازهای آن زمین، در عوض زمین های با متراژ بالای خود را بدهد تا زمین مسکونی با پروانه ساخت طرف مقابل را دریافت کند.

 

جمع بندی

نمونه‌های متنوع و زیادی از معاوضه زمین با زمین، معاوضه زمین با آپارتمان و در نهایت معاوضه‌های ملکی وجود دارد که بسته به درخواست و هدف افراد انجام می شود و می تواند نقش بسزایی در رسیدن به آنچه می خواهند ایفا کند. امیدواریم از مطالب گفته شده بهره مند شده باشید. از همراهی شما بینهایت متشکریم.

بدون برچسب

906 بازدید کل ، 5 امروز

  

تبلیغات

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر